Język:

Rozwody


Sprawy rozwodowe

         Proces rozwodowy to bolesny etap w życiu małżonków, którzy starają się o prawne uregulowanie rozpadu związku. Podjęcie decyzji o rozpoczęciu sprawy wymaga, aby strony były świadome konsekwencji wynikających z postanowień sądu.

 

      Zadaniem kancelarii adwokackiej jest w tej sytuacji świadczenie jak najwyższej jakości usług prawnych – co od lat robię w Gdańsku. W ramach tej specjalizacji zajmuję się prowadzeniem spraw rozwodowych (adwokat rozwody), niejednokrotnie połączonych z podziałem majątku dorobkowego małżonków.

Alimenty

     Usługi mojej kancelarii obejmują zarówno prowadzenie procesu, jak i udział w negocjacjach rozwodowych, obejmujących szereg problemów takich jak: alimenty, opieka nad dziećmi oraz często sprawy karne.

 

     Należy pamiętać, iż formalnie pozew rozwodowy może zostać złożony w sądzie przez każdego z małżonków. Wyrok stanowi akt określający m. in. sposób wykonywania władzy rodzicielskiej nad dziećmi oraz kwestie podziału majątkowego lub kwestię zobowiązań alimentacyjnych jednego z rodziców. Stąd też należy zadbać o to, by materiał dowodowy w sprawie rozwodowej został zgromadzony oraz przedstawiony w sposób szczegółowy i precyzyjny.

 

     Podstawową przesłanką, jaką kieruje się sąd w momencie orzekania rozpadu małżeństwa, jest zupełny, a także trwały rozkład pożycia partnerów. Istotnym czynnikiem jest też brak nadziei na odbudowę więzi między małżonkami.

 

     W przypadku połączenia sprawy rozwodowej z podziałem majątku honorarium należne mojej kancelarii ustalane jest indywidualnie. Sprawy z zakresu prawa rodzinnego wyceniam zawsze indywidualnie – w zależności od charakteru i stopnia ich skomplikowania.

 

     Serdecznie zapraszam na spotkanie do kancelarii – podczas niego ocenię stopnień skomplikowania sprawy oraz określę honorarium. Istotnym czynnikiem w tym procesie jest konieczność jej prowadzenia na terenie Gdańska i okolic lub w innych częściach Polski. Podstawą świadczenia usług jest umowa w formie pisemnej, którą zawieram z każdym klientem.

 

     Moja Kancelaria Adwokacka oferuje wsparcie prawne, które pozwoli przejść przez trudny czas procesu rozwodowego. W ramach współpracy zajmę się stworzeniem pozwu rozwodowego. Do moich obowiązków należeć będą także reprezentowanie strony w sądzie oraz starania o przyznanie władzy rodzicielskiej czy alimentów.

 

Zapraszam do współpracy.

adw. Antoni Koprowski