Język:


 

Historia i Specjalizacja

 

  Kancelaria od momentu jej założenia  w 2005 r.,  działała w ramach spółki cywilnej  Kancelarii Prawniczej Koprowski Gąsior Gierzyńska sc, a następnie od 2011 r. w formie indywidualnej kancelarii adwokackiej adw. Antoni Koprowski Kancelaria Adwokacka. Na początku Kancelaria zajmowała się doradztwem w zakresie prawa gospodarczego i nieruchomości. Następnie rozszerzono specjalizację o dział karny, a później o sprawy rozwodowe.

 

  Aktualnie dominującą specjalizacją Kancelarii jest prawo karne.

 

  Do tej chwili Kancelaria prowadziła ok. 2000 procesów sądowych oraz negocjacji pozaprocesowych i innych postępowań prawnych.

 

Kancelaria podejmuje się spraw trudnych oraz nietypowych, takich jak :

  • sprawa handlu ludźmi dokonywanego przez obywatela Niemiec (www.gdansk.pa.gov.pl/pliki/komunikaty/20130808.pdf)
  • sprawa o możliwość zasiedzenia nieruchomości oddanej w użytkowanie wieczyste, zakończona przełomowym wyrokiem Sądu Najwyższego zmieniającym dotychczasową linię orzeczniczą (http://www.codozasady.pl)
  • sprawa pozwu Prokuratury Okręgowej o unieważnienia darowizny nieruchomości na rzecz Fundacji Barbary Piaseckiej Johnson (http://www.gazetakrakowska.pl)
  • sprawa uzyskania aktów notarialnych nabycia nieruchomości dla 30 poszkodowanych osób od firmy Lammex z Redy  (http://www.dziennikbaltycki.pl)
  1. Sprawy cywilne, spadkowe, administracyjno - podatkowe, rozwodowe i karne.

a. występowanie przed Sądem,

b. pisanie pism procesowych,

c. sporządzanie apelacji i kasacji, Kancelaria wszystkie w/w. czynności wykonuje na terenie całego kraju.

d. sporządzanie skarg do Trybunału Praw Człowieka,

e. występowanie przed tym Trybunałem.